Úvod Sezóna 2012-2013 5. ročník - priateľský zápas s Moravskou Třebovou

5. ročník - priateľský zápas s Moravskou Třebovou

Družstvo 5. ročník - 16.03.2013

HC Lučenec – HC Slovan Moravská Třebová 2:4

HC: Vrábeľ, Kurčík, Švagerko, Spišiak, Lalík, Fungáč, Adamove, Ukrop, Dokoupil, Knapec, Rákoš, Šóóš, Stančíková, Galdík, Bořuta, Seman, Švec.
Góly HC LC: Rákoš, Fungáč.
Tréner – Andrej Péter, asistent trénera -  Jozef Rákoš, vedúci družstva – Jozef Lalík
tréner Andrej Péter:
V sobotu na náš zimný štadión už tradične zavítalo mužstvo piatakov z Moravskej Třebovej. S trénermi hostí sme sa rozhodli, že chlapcom dáme pocítiť chuť „hokeja starších“. Upustili sme od pravidelných minútkových striedaní a prešli na voľné striedania hráčov počas hry. Hra do tela tiež dostala zelenú, ale len v rámci súboja o puk. Zápas mal od začiatku vysoké nasadenie, hráči oboch tímov si nič nedarovali a šance sa striedali na jednej aj druhej strane. Lučenčania hlavne v prvých dvoch tretinách častejšie zatvárali súpera v pásme, no šance nepremenili. To sa naopak podarilo skúseným hosťom v tretej tretine. Počas nej potrestali chyby v našom pásme a ujali sa vedenia o dva góly. Vedenie v zápase si pred našimi snaživými hráčmi ustriehli až do dramatického konca.
V zápase  ktorý mal hlavne charakter učenia sa a získavania skúseností sme sa určite nestratili. Obidve mužstvá sa prezentovali krásnym hokejom so všetkým čo k nemu patrí. Atmosféra v hľadisku, góly, rýchle korčuľovanie, nasadenie, hra do tela a hlavne striedania počas hry vytvorili na zimnom štadióne v Lučenci jeden z najkrajších a najdramatickejších zápasov piatakov v tejto sezóne.