Úvod Sezóna 2012-2013 4.roč. Orange - krôčik od postupu medzi Top 6 tímov Slovenska

4.roč. Orange - krôčik od postupu medzi Top 6 tímov Slovenska

foto 4r.
Keď sa v hokejových kuloároch povie Orange turnaj v minihokeji štvrtákov, každý vie že ide do tuhého. Už piaty ročník spomínaného turnaja tento rok odštartoval 10.2.2013 za účasti 34-och (!) družstiev z celého Slovenska. Tie v šiestich mestách po šesť družstiev bojovali o víťaza a postup do celoslovenského finále v Bratislave na zimný štadión Ondreja Nepelu.  Družstvo Lučenca bolo priradené do elitnej spoločnosti tímov Zvolena a Banskej Bystrice, ktoré dopĺňali nemenej nebezpečné a najmä nevyspytateľné Brezno, Rimavská Sobota a Dolný Kubín. Týchto šesť družstiev sa rozdelilo do dvoch skupín, v ktorých prebehli súboje o umiestnenia a následne boje o celkové víťazstvo. Hracím mestom našej skupiny bolo Brezno.

Rozlosovanie skupiny:skupina A: HKM Zvolen, HKM Brezno, MHK Rimavská Sobota, skupina B: HC 05 Banská Bystrica, HC Lučenec, MHK Dolný Kubín.

1. zápas HC Lučenec  - HC 05 Banská Bystrica 6:5
Góly: Lalík, Rákoš, Dokoupil, Zӧld, Sirotka, Srník.
Prvý zápas a hneď súper zvučného hokejového mena. Lučenčania ale už v tejto sezóne dokázali, že na zvučné mená neberú ohľad a do Bystričanov sa smelo „zahryzli“, výsledkom čoho bolo vedenie 4:2. Náš súper ale dokázal, že na turnaji nie je do počtu a tri minúty pred koncom nám strelil dva góly. Dráma bola na svete a obidve družstvá sa snažili nakloniť misky váh na svoju stranu. Strata čo i len bodu za remízu sa nepripúšťala. Naši chlapci sa odhodlali k drvivému náporu a stihli behom minúty odskočiť o dva góly na stav 6:4 a mohli aj na viac, nebyť streleckej smoly na našich hokejkách. To sa mohlo vypomstiť, keď Bystričania minútu pred koncom znížili na rozdiel jediného gólu. Tento rozdiel sme si už ale ustrážili až do infarktového záveru a tak sa stav 6:5 ukázal ako konečný.

2. zápas HC Lučenec  - MHK Dolný Kubín 7:3
Góly: Srník 3, Fungáč 2, Lalík, Ukrop.

Ak sme chceli pomýšlať na postup do finále, museli sme zápas proti nevyspytateľnému súperovi dotiahnuť do víťazného konca. Na rozdiel od predchádzajúceho duelu, však na ľade dominovalo jedno družstvo a to naše. Kubínčania však nechceli kožu lacno predať , vytrvalo odolávali a občas aj pohrozili gólovou šancou. Ich odpor bol naplno zlomený v druhej časti hry, keď Lučenčania odskočili na rozdiel piatich gólov. Za stavu 7:2 sa zápas dohrával v duchu hry mačky s myšou a naša hra mala skôr efektný ako efektívny prejav.  Vzdorovitý súper už len korigoval výsledok na končených 7:3. Sme vo finále o postup do Bratislavy.

finále: HC Lučenec – HKM Brezno 6:10
Góly: Fungáč, Dokoupil, Kanát, Zӧld, Ridzoň, Matuška.

Hovorí sa že posledný krok býva najťažší. Už pred zápasom sme sa tréneri oboch družstiev zhodli na vyrovnanosti svojich celkov a kľúčovom momente v podobe strelenia úvodného gólu.  Hráči Lučenca si verili aj z dôvodu, že na poslednom turnaji Brezno porazili a dúfali v rovnaký úspech. Náš súper začal z ostra, ale boli to Lučenčania ktorí mali možnosť otvoriť skóre. Brankár domácich si však „dobre postavil bránku“ a dve Lučenecké tutovky skončili na tyčkách. Naopak Brezňania rýchlymi kontrami strelili hneď štyri góly, dostali nás pod tlak a naznačili vývoj stretnutia. Behom necelej minúty však naši chlapci prekonali streleckú smolu a troma gólmi zdramatizovali zápas. Za tohto optimistického stavu sa ale prejavila hlavne individuálna vyspelosť hráčov Brezna, ktorá sa ukázala ako rozhodujúci faktor vývoja stretnutia. V ňom už družstvo Lučenca nedokázalo nájsť recept na skvele hrajúceho súpera, ktorý hral vo veľkej pohode, poľahky strieľal góly a nedal našim šancu zvrátiť stav zápasu. Hoci sa naši chlapci veľmi snažili o obrat, prinieslo to namiesto gólov aj chyby, ktoré Brezno nekompromisne trestalo. Konečný stav 6:10 sa ukázal ako zaslúžený a musíme uznať, že dnes vyhral ten lepší.
Lučenčania mali na turnaji možnosť okúsiť rôzne podoby  a úrovne zápasov. Zatiaľ čo prvý nás naučil čo je to hokejová dráma, ten druhý ako vyzerá povinná jazda. Finále zas bolo stretnutím dvoch najkrajšie hrajúcich tímov, čo potvrdili ako tréneri tak aj prítomné hokejové osobnosti. Turnaj by sa dal zhodnotiť aj prirovnaním, že jedno oko sa smeje a druhé plače.  Veď nechať za sebou celky Bystrice či Zvolena, to už o niečom svedčí, a byť krôčik od udalosti, ktorá by sa nezabudnuteľne vryla do pamäte v podobe celoslovenského finále vedľa celkov ako Dukla Trenčín či MHC Martin nás mrzí. Je nutné pripomenúť, že družstvo Lučenca sa potýkalo so zdravotnými problémami niektorých opôr len pár dní pred turnajom. Nehovoriac o tom že naše rady nie sú také početné a za štvrtákov pravidelne nastupujú aj tretiaci či druháci, ktorí však nehrajú druhé husle a sú prínosom. Zároveň sa nechať o sebe počuť ako o favoritovi kvalitne obsadeného turnaja bolo poctou no i záväzkom toto očakávanie potvrdiť. To sa nám skoro aj podarilo, ale dnešok patril zaslúžene nášmu súperovi, ktorému ku postupu gratulujeme. Zároveň úprimne ďakujeme našim chlapcom, divákom za skvelú atmosféru a všetkým ktorí sa v Brezne pričinili o krásnu hokejovú nedeľu.
konečné poradie turnaja:

1. HKM Brezno
2. HC LUČENEC
3. HKM Zvolen
4. HC 05 Banská Bystrica
5. MHK Rimavská Sobota
6. MHK Dolný Kubín

Mesto Lučenec reprezentovali hráči: Kurčík Jaroslav, Ukrop Martin, Rákoš Jozef, Dokoupil Simon, Babic Martin Pavel, Fungáč Jakub, Kanát Filip, Lalík Marek, Galdík Patrik, Števák Miroslav, Hronček Filip, Plaucha Marek, Matúška Marco, Sirotka Timothy, Badinka Adam, Srník Peter, Zӧld Žigmund, Ridzoň František, Šulek Henrich
tréneri: Mgr.Andrej PÉTER, PhDr.Jozef RÁKOŠ
vedúci družstva: Ing.Jozef LALÍK