Úvod Sezóna 2012-2013 1.liga žiakov 5.roč. – 9.-11..kolo

1.liga žiakov 5.roč. – 9.-11..kolo

SDP 5.ročník - 11.kolo, 25.11.2012
HC Lučenec – HKM Rimavská Sobota 1:1
HC: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Knapec, Švagerko, Babic, Stančíková, Kanát, Spišiak, Galdík, Adamove, Ukrop, S. Beránek, Seman, Šóóš.
Tréner – Andrej Péter, asistent trénera -  Jozef Rákoš, vedúci družstva – Jozef Lalík
Góly HC LC: Rákoš.
tréner Andrej Péter: Víťazne naladení z pred týždňa sa piataci chystali  zmazať nepriaznivú bilanciu s tradičným rivalom z Gemera. Zápas začal už od začiatku dostávať zaujímavú podobu. Naši hráči sa pukov nezbavovali. Útoky zakladali už od vlastného pásma a v útočnom pásme hrozili pohľadnými akciami. Ani po peknej individuálnej akcii súpera končiacej gólom v našej sieti, sme neupustili od našej hry. Našou najväčšou prednosťou bola obranná hra v tretine súpera. Napádanie, hra do tela a rozumné  narúšanie rozohrávky súpera , vďaka čomu sme mali puk častejšie pod kontrolou. Vedeli sme, že musíme byť trpezliví a čoraz nervóznejší súper chybu urobí. A aj urobil. V tretej tretine po faule na kapitána Rákoša, nasledovalo trestné strieľanie, ktoré sám faulovaný hráč ukážkovo premenil. Poháňaní skvelým hľadiskom, ktoré bolo našim „šiestym“ hráčom v poli, sme si po dvoch tohtosezónnych desaťgólových  nádielkach od Rimavskej Soboty zaslúženú remízu ustrážili. Našich hráčov zdobila ako útočná (27 striel ku 20 v prospech Lučenca), tak aj obranná hra, a istý výkon brankárov. Na týchto prednostiach ešte chceme pracovať a o týždeň potvrdiť dnešný výkon v Banskej Bystrici, ktorá nám má čo vracať.

SDP 5.ročník - 10.kolo, 18.11.2012
HK ALTIS Námestovo - HC Lučenec 1:12
HC: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Knapec, Švagerko, Babic, Stančíková, Kanát, Spišiak, Galdík, Adamove, Ukrop, S. Beránek, Seman, D. Beránek.
Góly HC LC: Rákoš 3, Adamove 3, Lalík 2, Dokoupil, Kanát, S. Beránek, Fungáč.

tréner Andrej Péter: Do geograficky najsevernejšie položeného mesta v stredoslovenskej divízii piatakov sme cestovali s jasným cieľom, a tým bolo potvrdenie zlepšujúcej sa výkonnosti. Vo vestibule nového štadióna sa nám dostalo vrúcneho privítania od nováčika súťaže, čo bolo veľmi sympatické. Na ľade však išli sympatie bokom a naši chlapci začali cieľavedomo dobýjať to, po čo si pricestovali – víťazstvo. Lučenský  gólostroj sa aj vinou včasného vstávania a dlhej cesty na sever rozbiehal pomaly. Približne v polovici zápasu únava opadla, a na ľade dominovalo len jedno družstvo. Súper sa ale nevzdával a pár-krát ukázal, že ani on na tréningoch nezaháľal. Lučenčania však hrali vo veľkej pohode a mohli sa presvedčiť, že novo naučené taktické prvky vedia preniesť do súťažného zápasu. V útočnom pásme to potom vyzeralo  ako na strelnici, keď sme bránu Námestova ohrozili 70-timi strelami.  Vyzdvihnúť treba celý kolektív za disciplinovaný prístup a tiež srdnatosť súpera, ktorý nám aj s tretiakmi vo svojich radoch ukázal, že za dva-tri roky už nemusí hrať druhé husle. Dnešok však patril nám

SDP 5.ročník - 9.kolo, 11.11.2012
HKm Zvolen – HC Lučenec 11:2
HC: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Knapec, Švagerko, Babic, Kanát, Spišiak, Galdík, Adamove, Ukrop, S. Beránek, Seman, Šóóš, Krnáč.
Góly HC LC: Kanát, Dokoupil.

tréner Andrej Péter: Prešiel týždeň a piataci z  Lučenca si prišli na Zvolenský zimný štadión zmerať sily so silným domácim výberom. Z predošlého zápasu a z dvadsiatich inkasovaných gólov sme sa chceli poučiť a jednej z hokejových liahní dokázať, že hokej vieme hrať aj my. Hneď od začiatku zápasu súper ukazoval svoju silu predovšetkým v útoku. Naši sa nechceli nechať zahanbiť a hlavne prvá päťka (z piatich hráčov sú štyria štvrtáci, pozn.) dokázala niekoľko krát zatlačiť súpera. Góly však začal strieľať súper a kľud z našich hokejok a hokejový prejav sa vytrácali. Zápas získali domáci pod kontrolu a my sme sa ocitli v úlohe štatistov chybujúcich  v momentoch, v ktorých sme už  mávali dávno istotu. Súper vyhral zaslúžene. Celkovo  predviedli obidve družstvá zaspatý hokej s málo pozitívnymi momentmi. Tešiť môže iba polovičný počet inkasovaných gólov ako v predošlom zápase.

Andrea Novodomská.