HC Lučenec

  •  Zväčšiť písmo
  •  Predvolená veľkosť písma
  •  Zmenšiť písmo
Úvod Sezóna 2012-2013 1.liga žiakov 5.roč. – 4.-5.kolo

1.liga žiakov 5.roč. – 4.-5.kolo

 Email  Tlač  PDF
SDP 5.ročník - 5.kolo, 14. 10. 2012
HC Lučenec – HC ´05 Banská Bystrica 5:4
HC: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Knapec, Švagerko, Babic, Stančíková, Kanát, Spišiak, Galdík, Adamove, Ukrop, S. Beránek, Seman, Šóóš.
Tréner – Andrej Péter, asistent trénera -  Jozef Rákoš, vedúci družstva – Jozef Lalík
Góly HC LC: Lalík, Rákoš, Fungáč, Adamove, Knapec.
tréner Andrej Péter:
Do Lučenca zavítal posledný súper z kategórie miest s bohatou hokejovou tradíciou, odchovancami v reprezentácií či NHL a o mužstvo Banskej Bystrice. Po skúsenostiach z prvých zápasov proti tradičným hokejovým mestám, boli hráči nabádaní hlavne ku bojovnosti, disciplíne a tímovej súdržnosti. Na naše počudovanie akoby strach z veľkého súpera opadol a hneď v prvej minúte sme sa presadili. Hra bola v prvej tretine vyrovnaná, ba mali sme aj veľakrát na vrch, preto výsledok na jej konci 2:2 trochu mrzel. Bolo nám jasné že Bystrica to len tak nenechá, ale od začiatku druhej tretiny sme sa tlačili na bránku súpera my. Zlepšili sme korčuľovanie, streľbu a odmenou bol rýchli gól do Bystrickej siete. Hostia sa nevzdávali a neraz nám predviedli kolotoč v našej tretine. Vidieť obetavosť domácich hráčov pred bránkou, keď sa hádzali do striel súpera a ukážkové brankárske zákroky boli lahôdkou pre oči každého Lučenčana. Do tretej tretiny sme vstupovali za stavu 4:2 a odhodlaní pokračovať vo svojej hre. Hráči súpera na domácich tlačili no podarilo sa nám streliť piaty gól a dostať len dva. Stav 5:4 trval posledných vyše 10 minút. Neraz nás mrazilo pri šanciach súpera a neraz sme sa chytali za hlavy pri našich zahodených. Akcie sa striedali na jednej aj druhej strane, no gól už nepadol a piataci HC Lučenec získali prvý veľký skalp. Herne sme predviedli veľmi disciplinovaný výkon, keď sa chlapci aj pri prepadnutí či chybe vzájomne zastúpili. Z hráčov vynikli hlavne Lalík, Rákoš, Fungáč, stabilná obrana, brankári Vrábeľ s Kurčíkom , ale hlavne ochota všetkých bojovať do poslednej chvíle ako jeden tím. Víťazstvo nad veľkým súperom si ceníme, no neznamená uspokojenie, ale skôr  motiváciu do ďalšej práce s našou hokejovou mládežou.

SDP 5.ročník - 4.kolo, 7. 10. 2012
HKM Rimavská Sobota – HC Lučenec 10:1
HC: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Knapec, Švagerko, Babic, Stančíková, Kanát, Spišiak, Galdík, Adamove, Ukrop, S. Beránek, Seman.
Tréner – Andrej Péter, asistent trénera -  Jozef Rákoš, vedúci družstva – Jozef Lalík
Góly HC LC: Lalík.

tréner Andrej Péter:
Povzbudení po predošlej výhre pricestovali hráči HC Lučenec na Gemer si zmerať sily s tradičným protivníkom z Rimavskej Soboty. Ubehol mesiac od prípravného zápasu a boli sme zvedaví kam sa dá za krátky čas výkonnostne postúpiť v zmysle zlepšenia technickej a taktickej stránky našej hry. Hneď od začiatku sa hrala v porovnaní s prípravným zápasom vyrovnaná partia a do šatni sme odchádzali s cieľom zmazať jednogólové vedenie súpera. To sa nám aj hneď v úvode druhej tretiny podarilo. Súper znervóznel a hra sa priostrila čo vyústilo do niekoľkých potýčok, faulov a následných trestov. Žiaľ tie využili hlavne domáci a pred treťou tretinou svietilo skóre 4:1 pre domácich. Prestávka prišla vhod na načerpanie hlavne psychických síl a odhodlania na otočenie výsledku. Žiaľ dodatočne nariadené a premenené trestné strieľanie súpera, plus gól do našej siete hneď v prvom striedaní nám definitívne podrazili nohy a tím piatakov už nedokázal nájsť sily na zdramatizovanie výsledku. Súper pridal ďalšie góly a zaslúžene vyhral. Z hráčov vynikali hlavne Fungáč a celá tretia päťka, ktorá súperovu tlačila no gólovo sa hráči nedokázali presadiť keď zvonila aj tyčka. Po zápase sme mali zmiešané pocity. Bola to hlavne radosť z hry do polovice zápasu a výkonnostný posun nahor po každej stránke, no výsledok v číslach mrzel. Každopádne sme videli pozitívny signál na pokračovanie v načatej práci týmto smerom.


 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Booking.com
firefox-and-ie
Optimalizované pre Mozilla Firefox

Vytvorené (c) HC Lučenec. Hostované T-net.