HC Lučenec

  •  Zväčšiť písmo
  •  Predvolená veľkosť písma
  •  Zmenšiť písmo
Úvod Sezóna 2012-2013 1.liga žiakov 5.roč. – 1.-3.kolo

1.liga žiakov 5.roč. – 1.-3.kolo

 Email  Tlač  PDF
SDP 5.ročník - 3.kolo, 30. 9. 2012
HC Lučenec – HK ALTIS Námestovo 16:0
HC: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Knapec, Švagerko, Babic, Stančíková, Kanát, Spišiak, Galdík, Adamove, Ukrop, S. Beránek, Seman, Krnáč.
Tréner – Andrej Péter, asistent trénera -  Jozef Rákoš, vedúci družstva – Jozef Lalík
Góly HC LC: Kanát 4, Stančíková 2, Adamove 2, Rákoš 2, Spišiak 1, Lalík 1, Dokoupil 1, Krnáč 1, Galdík 1, Fungáč 1.
tréner Andrej Péter:
Poslednú septembrovú nedeľu k nám zavítal nováčik na slovenskej hokejovej mape Námestovo. Do zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave, keď niektorí hráči si išli vyskúšať nový post obrancu či útočníka. Už od úvodného vhadzovania bolo vidno že máme čo dočinenia s neskúsenými a mladšími hráčmi. Lučenčania dominovali po každej stránke od korčuľovania, prihrávania po  premieňanie šancí a celkovo hrali uvoľnene celý zápas. Naši brankári sa neraz v bráne dlhé chvíle nudili. Cieľom nás trénerov bolo hlavne nedopustiť poľavenie v hernej disciplíne a nasadení aj napriek istému výsledku. Veľkou výhodou zápasu s takýmto slabším súperom bolo hlavne psychické povzbudenia po debakloch z prvých kôl a vyskúšanie si natrénovaných situácií v praxi. Strelecky sa darilo hlavne Kanátovy, herne ožili Fungáč, Lalík, Rákoš, Stančíková, brankári Vrábeľ s Kurčíkom vlastniaci po zápase čisté konto a celá nanovo zložená obrana.  Je vidno že zmeny v zostave priniesli svoje ovocie a mnohí hráči sa na novom poste akoby našli. Víťazstvo si ceníme v zmysle pozitívnej skúsenosti no nepreceňujeme ho, lebo Námestovo je len v „hokejových plienkach“ a časom z neho môže vyrásť dôstojný súper.

SDP 5.ročník - 2.kolo, 23. 9. 2012
HC Lučenec – HKm Zvolen 2:20
HC: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Knapec, Švagerko, Babic, Stančíková, Kanát, Spišiak, Galdík, Adamove, Ukrop, S. Beránek, Seman, Šóóš, Krnáč.
Tréner – Andrej Péter, asistent trénera -  Jozef Rákoš, vedúci družstva – Jozef Lalík
Góly HC LC: Knapec, Fungáč.

tréner Andrej Péter:
Prešiel týždeň a zimný štadión v Lučenci hostil súpera z ďalšieho „hokejového mesta“, zo Zvolena. Od predzápasovej porady až po záver stretnutia sme sa snažili hráčov usmerňovať, aby sa vyvarovali taktických chýb z predošlého zápasu. Na ľade to bolo vidieť hlavne v pri hre prvých dvoch formácií, kde hra pôsobila v mnohých úsekoch vyrovnane. Tretia Zvolenská päťka však bola nad sily našej tretej. Hráčka siedmeho ročníka (čo pravidlá v prípade dievčat dovoľujú), či veľmi šikovný štvrtáci (ktorí by sa uchytili aj prvej päťke) pôsobili na ľade dominantne a neraz sa naši hráči mohli len pozerať na hokejový kolotoč vo vlastnej tretine. Celkovo od predošlého zápasu sa taktická stránka hry posunula o úroveň vyššie, no stále je čo dobiehať. Mrzí hlavne absencia „hokejového srdiečka“ aj v nepriaznivom stave. V tomto smere vynikal  po celý zápas iba Dokoupil, ktorý príkladne bojoval. Výsledok by možno nebol miernejší no herný prejav určite sympatickejší.

SDP 5.ročník - 1.kolo, 16. 9. 2012
HKM 32 Liptovský Mikuláš – HC Lučenec 25:1
HC: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Knapec, Švagerko, Babic, Stančíková, Kanát, Spišiak, Galdík, Adamove,  Ukrop, S. Beránek, Seman.
Tréner – Andrej Péter, asistent trénera -  Jozef Rákoš, vedúci družstva – Jozef Lalík
Gól HC LC: Kanát.

tréner Andrej Péter:
Hneď v prvom kole sme narazili na súpera z mesta s bohatou hokejovou tradíciou  a bolo to školenie po každej stránke. Naši hráči málokedy dokázali držať krok s hráčmi Mikuláša v korčuľovaní, streľbe a taktickej vyspelosti. Zavážil aj fakt že mnohí naši zverenci sa prvý krát ocitli na súťažnom zápase odohrávajúceho sa na celej ploche klziska a v prípade štvrtákov aj proti o rok starším hráčom. Nervozita a základné taktické chyby v zmysle nedržania si postov a povinností z nich vyplývajúce spôsobili, že súpera sme sami posadili na koňa od začiatku zápasu.  Liptovský Mikuláš nám dal hokejovú lekciu po každej stránke. V tretej tretine sa hra mierne vyrovnala, keď z našich hráčov padla nervozita a v podstate o nič nešlo.

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Booking.com
firefox-and-ie
Optimalizované pre Mozilla Firefox

Vytvorené (c) HC Lučenec. Hostované T-net.