HC Lučenec

  •  Zväčšiť písmo
  •  Predvolená veľkosť písma
  •  Zmenšiť písmo
Úvod Sezóna 2012-2013 Hokejová prípravka - sezóna 2012/2013

Hokejová prípravka - sezóna 2012/2013

 Email  Tlač  PDF

Sezóna hokejovej prípravky v plnom prúde

Druhou septembrovou nedeľou sa začala ďalšia hokejová sezóna stredoslovenskej divízie piatakov (SDP), čiže hráčov do 11 rokov. Naše mesto v nej reprezentuje družstvo HC Lučenec zahrňujúce žiakov štvrtého a piateho ročníka športovej hokejovej triedy zo ZŠ M.R. Štefánika. Do súťaže sú prihlásené okrem nášho družstva aj celky zo Zvolena, Liptovského Mikuláša, Banskej Bystrice, Brezna, Dolného Kubína, Námestova a Rimavskej Soboty.

V skratke ku pravidlám. Celkovo odohrá každé družstvo 28 kôl. Hracím dňom je nedeľa.  V súťaži sa nevedie tabuľka a všetky stretnutia sú vedené ako priateľské, čím sa riadiace orgány snažia eliminovať prílišnú premotivovanosť a honbu za výsledkami v detských kategóriách. Tomu by mali napomáhať aj povinné počty hráčov a ich povinné striedanie po jednej minúte. V súčasnej dobe musí každé družstvo nastúpiť s minimálne troma hokejovými päťkami a dvoma brankármi t.j. 15+2. Nakoľko nielen v Lučenci, ale aj v iných hokejových mestách je nedostatok hráčov, tento počet sa neraz dopĺňa hráčmi nižších vekových kategórií.  Ako trest za faul, je na miesto pobytu previneného hráča na trestnej lavici, umožnené trestné strieľanie pre súpera.

O nás

Družstvo piatakov HC Lučenec patrí medzi tie počtom chudobnejšie celky a preto jeho polovicu tvoria vekovo mladší štvrtáci. Aj keď veľa hráčov objavilo hokej len nedávno, stanovili sme si smelé, no reálne ciele v zmysle systematickej a dôslednej prípravy jednotlivca i celku ako na ľade, tak aj mimo neho v duchu hesla „krôčik po krôčiku“. Ide hlavne o nácvik a zdokonaľovanie techniky korčuľovania a činností jednotlivca v náväznosti na základy hokejovej taktiky a to všetko podčiarknuté poctivým a disciplinovaným prístupom každého jedného hráča. Tréningy prebiehajú 4x v týždni na zimnom štadióne (špeciálna príprava na ľade) a 1 x v telocvični (všestranná pohybová príprava) v rámci vyučovania na ZŠ M.R. Štefánika.  Na tréningy dohliadajú kvalifikovaní tréneri: Mgr. Andrej Péter a PaedDr. Jozef Rákoš. Osobitným postom sú brankári, kde sa o ich rast stará tréner so skúsenosťami z mládežníckych reprezentácií p. Kučera zo Zvolena.

Sezóna 2012/2013

Sezóna sa pre nás začala letnou prípravou od mája do konca júna tréningami 3x v týždni. Po mesiaci voľna v júli sme v auguste nadviazali na júnovú časť prípravy, ktorá vyvrcholila päťdňovým sústredením na ľade i mimo neho v domácich podmienkach, za čo patrí veľká vďaka všetkým od mesta Lučenec po každého jednotlivca, čo akoukoľvek trochou prispel ku zdaru tejto vydarenej akcie. Od začiatku septembra už prebiehajú tréningy podľa pevného rozvrhu. V rámci predsezónnej prípravy sme absolvovali prípravný zápas s Rimavskou Sobotou s cieľom overiť si výkonnosť hráčov. Prehra 3:10 nám naznačila medzery v každom smere a tiež, že nastúpiť s polkou družstva štvrtákov proti čisto piatackemu celku nebudú mať naši hráči ľahké ani po fyzickej stránke. Podľa toho sme nastavili aj mieru nárokov ako na každého hráča, tak aj na kolektív.

Andrej Péter

 
Booking.com
firefox-and-ie
Optimalizované pre Mozilla Firefox

Vytvorené (c) HC Lučenec. Hostované T-net.