Úvod Sezóna 2012-2013 I.liga žiakov 6.roč. – 5.kolo, 13.10.2012

I.liga žiakov 6.roč. – 5.kolo, 13.10.2012

SLOVENSKÁ SPORITEĽNA 1.liga mladších žiakov 6.roč. (U12) – 5.kolo, 13.10.2012
HC LUČENEC – HC´05 Banská Bystrica  6:6 (0:2, 5:3, 1:1)

HC Lučenec: Lupták, Vrábeľ, Dóša, Kristl, Novodomský, Sarvaš, Eibner, Bořuta, Malček, Havran, Mitter, Haško, Diškan, Karman, Klement, György, Rybár, Strigáč, Rumanko.
Tréner – Martin Siskovič, asistent trénera -  Jozef Rákoš, vedúci družstva – Peter Sarvaš.
Góly HC Lučenec: 1:2 Novodomský (Haško, Havran), 2:2 Eibner, 3:2 Strigáč (Dóša), 4:4 Novodomský (Eibner), 5:4  Bořuta, 6:5  Bořuta.

tréner Martin Siskovič:
V tejto sezóne si mladší žiaci zatiaľ počínajú nad očakávania všetkých, a aj do tohto zápasu sme išli s cieľom ukázať našu hru. Od začiatku zápasu sme sa pustili do súpera s veľkou chuťou a odhodlaním. Súper nás ale  v úvodnej časti vyškolil z príkladnej efektivity v zakončení. Pred druhou tretinou sme si v kabíne povedali, že musíme ešte viac zlepšiť streľbu a dôraz pred  bránkou, a je len otázkou času, kedy prídu góly a zvrátime priebeh stretnutia. Tieto slová padli na úrodnú pôdu a sériou 5 gólov sme potvrdili a ukázali kvalitu nášho celku. V poslednej tretine sme pokračovali v našej hre, dlho sme viedli ale nakoniec Bystrica vyrovnala gólom z trestného strieľania. V zápase sme boli lepším družstvom, výrazne sme Bystricu prestrieľali. Hostí držal nad vodou  fantastický brankár chytajúci prvú a tretiu tretinu. Pri podávaní rúk po vybičovanom a emotívnom zápase vzplanuli vášne u hráčov v obidvoch táboroch. Na ľade sa strhli početné šarvátky,  a aj škaredé ataky. Skorý zásah trénerov a vedúcich družstiev zastavil nešportové správanie mladých hokejistov. Po apele trénerov sa nakoniec všetci hráči obidvoch družstiev stretli v spoločnej lučeneckej šatni, kde si férovo a s úctou k súperovi priateľsky znova podali  ruky. Na záver sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným divákom, rodičom a ostatným podporovateľom hokeja, že sa spolu s hráčmi podieľajú na vynikajúcej atmosfére, ktorá  momentálne v hokejových vodách v Lučenci panuje.