Úvod Sezóna 2008-2009 4.ročník hokejového turnaja nádejí

4.ročník hokejového turnaja nádejí

Dňa 30.12.2008 sa uskutočnil hokejový turnaj vo vekovej kategórii 5.ročník pod názvom HOKEJOVÝ TURNAJ NÁDEJÍ, ktorý má tradíciu už 4. rok. Naše pozvanie prijali mužstvá HK Brezno, HK Medokýš Turčianske Teplice a HK MŠK Žiar nad Hronom.

Horný rad zľava: Kolpaský, Gál, Martinák, Nagy, Mázor, Kelemen, Zádrobilek
Dolný rad zľava:  Gyorgy, Adamec, Chlepčok, Vilhan, Ružinský, Trojčák, Bálint, Hudec
Brankáry: Cibula, Kožiak

LC_05Naši chlapci nastúpili na prvý zápas proti Breznu s úžasným nadšením a potvrdili, že lučenské deti dokážu zahrať kvalitný hokej. Porazili sme Brezno 9:2. Po zápase prezident HC Lučenec Ing. Miroslav Barcaj slávnostne zahájil turnaj. V druhom zápase si zmerali sily Žiar a Turčianske Teplice. V prvej polovici vyrovnaný zápas Teplice pretlačili do víťazstva 7 : 1. Tretí zápas hrali naši domáci s Teplicami. Nakoľko  naši chlapci vedeli, že super má kvalitných hráčov z Martina, ako keby stratili chuť do hry a aj napriek veľkej snahe sme prehrali 9 : 0. Po nás ako štvrtý zápas, odohrali Žiar s Breznom s výsledkom stretnutia 4 :2. Po výdatnom obede naši chlapci odohrali ich posledný zápas na turnaji so Žiarom. Skončili sa nerozhodne 3 : 3. Na posledný zápas nastúpilo Brezno proti Tepliciam. Brezniansky chlapci bojovali statočne a to asi nezniesol jeden rodič z Teplíc podporený alkoholom a fyzicky napadol Breznianskeho trénera. Incident obišiel bez zranenia, ale zápas okamžite ukončili rozhodcovia. Ani kontumácia posledného zápasu nezabránilo tomu, aby sa Turčianske Teplice neumiestnili na prvom mieste. Lučencu zostalo krásne druhé miesto, Žiar sa umiestnil na tretom a Brezno na štvrtom mieste. Bol vyhodnotený aj najlepší hráč, najlepší obranca, najlepší útočník a najmladší hráč turnaja. Cenu za najlepšieho brankára si odniesol náš hráč Janko Kožiak.

BR_05 MT_05Ziar_05