Úvod Sezóna 2008-2009 2. liga starší žiaci - 4. kolo

2. liga starší žiaci - 4. kolo

stz2_thumbVýsledok 4. kola, 26.10.2008.

HK Brezno - HC Lučenec  4:7 (0:4, 1:1, 3:2)

Góly HC Lučenec: Erik  Ernst 2x, Andrej Štefančík, Dávid Rusnák, Simon Iványi, Jakub  Štofko,  Matej Poliak.

Strely na bránu:  37/33,  Vylúč. 22/38 min.  Presilovky: 1 : 1,  Oslabenia: 0 : 0.

Zostava:

Brankári: Roman Petrík, Tomáš Zőld

1. Dávid Rusnák, Frederik  Fekiač - Erik Ernst, Robert Imrovič, Andrej  Štefančík,

2. Martin Tóth, Mário Kubaník - Marek Danko, Jakub Štofko, Simon Iványi

3. Miroslav Urbančok, Michael Ungvarský - Dominik Štolc, Martin Rončák, Matej Poliak.

Na dnešný majstrovský hokejový zápas cestovali naše mladé nádeje už v skorých ranných hodinách na Horehronie, kde ich čakal nevyspytateľný domáci celok Brezna, ktorý bol v dnešnom zápase maximálne nabitý prvoligovými hráčmi z Banskej Bystrice. Naši starší žiaci začali dnešný duel ako z veľkej hokejovej učebnice, hneď od úvodu sa nebojácne pustili do svojho súpera, zatlačili domáci celok do jeho obrannej ulity a po fenomenálnej prihrávke Roberta Imroviča spoza brány na nekrytého Erika Ernsta sa otváral účet dnešného duelu. Domáci celok sa nestačil ani spamätať a po fantastickom úniku a ešte krajšom zakončení zvyšoval skóre Andrej Štefančík, nová posila zo Zvolena. Hosťom narástli krídla, domácich nepúšťali do žiadnych šancí, plnili si taktické pokyny a po skrumáži pred domácou bránou prihrával Andrej Štefančík na voľného Dávida Rusnáka, pre ktorého už nebol problém rozvlniť domácu bránku. Hostia pokračovali vo svojej hre, k puku sa dostal Erik Ernst, vnikol do útočného pásma no nemal komu prihrať a tak jeho strela krátkym švihom, sa na počudovanie všetkých prítomných ocitla za chrbtom prekvapeného domáceho gólmana a tak po prvom dejstve odchádzali do kabín spokojnejší hostia. Druhé dejstvo začalo zo strany hosťujúceho celku priam katastrofálne, keď arbiter duelu už v 4. min. vylúčil do konca stretnutia najbojovnejšieho hráča hostí a tak sa hosťom narušila celá koncepcia. Vôbec sa im nedarilo, začali strácať puky, prehrávať osobné súboje, no napokon sa im podarilo znova zvýšiť svoj náskok, keď Simon Iványi strelou zápästím zpomädzi kruhov nedal žiadnu šancu vyniknúť domácemu gólmanovi. Tento gól viac vzpružil domáci celok, ktorému sa podarilo o malú chvíľu skorigovať. Tretie záverečné dejstvo bolo priam neuveriteľné zo strany hostí. Tak, ako sa im darilo na začiatku, tak sa im prestalo v záverečnej tretine. Úplne poľavili, dopúšťali sa priam kardinálnych chýb a tie domáci celok trestal gólmi, až sa im podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného jediného gólu, no v tom momente hosťujúci coach stiahol svoje formácie len na dve, tým sa zvýšilo tempo a po prekrásnom úniku sa ešte v páde podarilo skórovať Jakubovi Štofkovi. Domáci tím síce hrýzol, no posledné slovo mal hosťujúci Matej Poliak, ktorý dôrazne zavŕšil dnešný duel a tak si naše mladé nádeje opäť priniesli z vonku dva cenné body. Najbližšiu nedeľu, t.j. 2. 9. 2008  privítajú naše mladé nádeje na svojom štadióne o 9. 00. hod. svojho odvekého rivala, celok HC 07 Detva.

Tabuľka II. liga - starší žiaci.