Úvod Sezóna 2008-2009 2. liga starší žiaci - 2. kolo

2. liga starší žiaci - 2. kolo

hc

Výsledok 2. kola, 12.10.2008.

HK MŠK - Žiar nad Hronom - HC Lučenec 3:15 (2:7, 1:8, 0:0)

Góly HC Lučenec: Dávid Rusnák 4x, Erik Ernst 3, Simon Iványi 2x, Jakub Štofko 2x, Mário Kubaník 2x, Marek Danko, Dávid Mucha.

Zostava:

Brankár: Roman Petrík

1. Dávid Mucha, Frederik Fekiač - Erik Ernst, Robert Imrovič, Dávid Rusnák,

2. Martin Tóth, Mário Kubaník - Marek Danko, Jakub Štofko, Simon Iványi

3. Erik Paučo, Attila Garamszeghy - Dominik Štolc, Martin Rončák, Michal Machava

4. Miroslav Urbančok, Michael Ungvarský.

Na tento majstrovský hokejový zápas cestovali naši starší žiaci za svojim súperom do Žiaru nad Hronom. Hneď od úvodného buli sa pustili do svojho súpera tak, ako sa patrí a hneď v 18s po prihrávke Dávida Rusnáka otvoril dnešný účet Erik Ernst. Domáci sa ani nestihli spamätať a po prihrávke Dávida Muchu zvyšoval Dávid Rusnák. O malú chvíľu opäť úradovali výborne hrajúci hostia, keď samostatnou akciou zvyšoval Dávid Rusnák. Hosťom to v týchto chvíľach sypalo a po prihrávkach Jakuba Štofka a Simona Iványiho golfovým úderom od modrej rozvlnil domácu sieť Mário Kubaník. Na rad prišli aj hostia keď po nedorozumení v obrannej činnosti sa im podarilo skorigovať doterajší stav stretnutia. No hostia prehodili na vyšší stupeň a zvýšili svoj náskok Dávidom Rusnákom, o chvíľočku zvyšoval skóre v prospech hostí po peknej individuálnej akcii Jakub Štofko a prvé dejstvo ukončil po peknej strele Simon Iványi. Druhé dejstvo začalo priam ukážkovo zo strany nášho družstva, keď po peknej kombinačnej akcii, prihrávkach Erika Ernsta a Dávida Rusnáka, poslal puk za chrbát domáceho gólmana golfovým úderom Dávid Mucha. O pár sekúnd ho napodobnil Mário Kubaník a hneď bolo veselšie na hosťujúcej striedačke. Hostia na malý moment poľavili a tak sa domácemu tímu podarilo skorigovať. Ale hostia neskladali zbrane, zatlačili domáci tím do svojej obrannej ulity a po prihrávke Dávida Muchu zvyšoval náskok Erik Ernst, o chvíľočku znova lovil domáci gólman puk spoza svojho chrbáta keď Erik Ernst našiel voľného Dávida Rusnáka a ten nedal žiadnu šancu vyniknúť domácemu strážcovi svojej svätyne. Po pár minútach sa stav opäť menil keď po strele Simona Iványiho dôslednou dorážkou zvýšil stav Marek Danko, znova o pár sekúnd hostia zvyšovali, keď v útočnom pásme svojou dôslednou aktivitou, nebojácnym prístupom, priam vydolovaním puku a odvádzaní počas celého zápasu tzv. čiernu robotu sa predsa podarilo Robertovi Imrovičovi nájsť nekrytého Erika Ernsta, pre ktorého už nebol problém rozvlniť sieť domácej brány. Hostia ďalej pokračovali vo svojej spanilej jazde a opäť zvyšovali svoj náskok a to po peknom uvoľnení sa, bol autorom Simon Iványi, no a posledné slovo mal dnes výborne hrajúci hosťujúci Jakub Štofko, ktorý uzavrel dnešný účet po samostatnej akcii, keď vymietol ľavý horný roh domácej bránky. Tretie dejstvo sa už len dohrávalo, gól nepadol a hostia si priviezli dva povinné body.

Dňa 19.10.2008 o 9. 00 hod. privítajú naši chalani ambiciózny celok z Ružomberka.