Úvod Sezóna 2013-2014 SDP 4. ročník - Turnaj Detva

SDP 4. ročník - Turnaj Detva

Štvrtáci víťazstvom na turnaji v Detve potvrdili pred turnajom Orange formu

V sobotu 1. februára sa v Detve uskutočnil posledný tohto sezónny turnaj v minihokeji štvrtákov pred neoficiálnym vrcholom sezóny a tým je celoslovenský Orange turnaj. Každé zúčastnené družstvo sa v sobotu ukázalo v najsilnejšej možnej zostave s cieľom čo najlepšieho umiestnenia. Aj preto mal hokej v Detve vysokú športovú úroveň. Mladí hokejisti Lučenca v tejto silnej konkurencii obstáli a z turnaja si odnášajú zaslúžené prvenstvo.

Výsledky zápasov HC Lučenec:
HC Lučenec – HKM Rimavská Sobota 14:6
Góly Lučenec: Matuška 4, Badinka 2, Ridzoň 2, Kováč 2, Sirotka, Šulek, Kaliňák, Švec.
HC Lučenec – HC 07 Detva 5:2
Góly Lučenec: Matuška 2, Ridzoň, Kaliňák, Mihálik.
HC Lučenec – MHK Blesky Detva 5:2
Góly Lučenec: Matuška 2, Zöld, Mrva, Švec.
Konečné poradie turnaja: 1. HC Lučenec 2. HC 07 Detva 3. MHK Blesky Detva 4. HKM Rimavská Sobota

Tréner Andrej Péter: „Pred turnajom sme si nedávali za cieľ konkrétne umiestnenie a s ním zviazané ruky zbytočnou trémou. Skôr sme išli cestou zodpovedného prístupu ku každému stretnutiu a stopercentného nasadenia od prvej sekundy prvého do poslednej sekundy posledného zápasu. Tým že sa hralo na malé bránky prispôsobené štvrtákom a každé družstvo malo kompletný káder, boli výsledky trochu tesnejšie, ale zápasy o to dramatickejšie a chlapcov preverili aj po psychickej stránke. Proti Rimavskej Sobote sme dominovali, no niektoré situácie podcenili a inkasovali pár zbytočných gólov. Podobné zaváhanie proti HC 07 Detva bolo neprípustné. Zároveň nás teší, že aj za stavu 0:2 sme ukázali väčší hlad po víťazstve, zápas otočili a dotiahli do víťazného konca. Proti Bleskom sme žiadne zaváhanie nepripustili a ako zápas, tak aj celý turnaj zaslúžene vyhrali.“
TurnajDetva
Mesto Lučenec a klub HC reprezentovali: Ridzoň, Zöld, Šulek, Mrva, Filipiak, Mihálik, Burdilák, Kaliňák, Láska, Števák, Plaucha, Ďurík, Badinka, Sirotka, Matúška, Švec, Janíček, Vrabec, Nociar, Srník, Kováč.
Tréneri: Andrej Péter, Róbert Imrovič. Vedúci družstva: František Ridzoň, Henrik Šulek.