HC Lučenec

  •  Zväčšiť písmo
  •  Predvolená veľkosť písma
  •  Zmenšiť písmo
Úvod Sezóna 2013-2014 SDP 5. ročník - Turnaj v Trenčíne

SDP 5. ročník - Turnaj v Trenčíne

 Email  Tlač  PDF
Vianočný turnaj piatakov „Memoriál J. Hantáka“

Pekné výsledky našich piatakov nenechali na odozvu dlho čakať a na miesto Vianočného relaxovania sme boli pozvaní na prestížny, už 15-ty ročník turnaja žiakov piatych ročníkov hokejových tried v Trenčíne. Bola to príležitosť si porovnať svoje sily s úplne inými družstvami akými sa stretávame v stredoslovenskej lige a na viac pod strechou zimného štadióna, z ktorého vyšli mená ako Demitra, Gáborík, Hossa, Chára a mnohí ďalší. Turnaja sa zúčastnili okrem domácej Dukly a Lučenca ešte družstvá Michaloviec, Bratislavskej Dúbravky a Kolína (CZ). Turnaj bol špecifický najmä pravidlami veľkého hokeja a to hlavne letmé striedania na miesto pravidelných ako sa hrá v lige a trestné minúty za fauly na miesto trestných strieľaní. Už toto napovedalo že české družstvo z Kolína bude mať na vrh, lebo oni už týmto spôsobom pravidelne v tomto veku hrávajú.
Výsledky zápasov HC Lučenec:
HC Lučenec – Dukla Trenčín 1:2
Gól Lučenec: Ukrop
HC Lučenec – HK Mládež Michalovce 5:1
Góly Lučenec: Fungáč 3, Knapec, Lalík po 1.
HC Lučenec – HOBA Bratislava 3:9
Góly Lučenec: Fungáč, Schwendeler, Knapec
HC Lučenec – SC Kolín 0:16

Konečné poradie turnaja: 1. SC Kolín 2. Dukla Trenčín 3. HOBA Bratislava, HC Lučenec, HK Mládež Michalovce.

Tréner Andrej Péter: „Na prestížny turnaj sme cestovali s cieľom nabrať nové skúsenosti a pokúsiť sa v silnej konkurencií príjemne prekvapiť. To sa nám takmer podarilo hneď v prvom zápase proti domácej Dukle. Dlho nás budú mrzieť nepremenené šance v prvej tretine. Na miesto toho Trenčín využil naše dve chyby v striedaní a tesné víťazstvo si ustrážil. V druhom vystúpení sme už nezaváhali a proti slabším Michalovciam na plno bodovali. Na tretí zápas proti favorizovanej Hobe sme sa snažili hlavne po obrannej stránke zodpovedne takticky pripraviť. Dve tretiny sme hrali proti vlaňajšiemu najlepšiemu celku Slovenska vyrovnanú partiu a možno tvrdiť, že z našej strany najkrajší hokej sezóny. Bohužiaľ sila súpera a naša neskúsenosť sa prejavili v tretej tretine, kde sme inkasovali 5 gólov a zápas sa snažili so cťou dohrať. Posledné vystúpenie proti neskoršiemu víťazovi bolo smolnou súhrou viacerých faktorov. Zranenie druhého centra Knapeca, minimálny oddych po vyčerpávajúcom zápase a vyspelosť súpera spôsobili, že v našom poslednom vystúpení sme pôsobili ako štatisti. Vzhľadom ku sile súpera, ktorý aj domácej Dukle naložil 8:0 sme radi, že hráči vydržali bojovať po celý zápas, no na viac sme nemali nárok. Na záverečnom vyhodnotení o to väčšia radosť i prekvapenie, keď najlepším obrancom turnaja sa stala naša Diana Stančíková. Direktoriát turnaja sa zhodol, že ako dievča v konfrontácií oveľa vyspelejších hráčov obstála a hlavne v zápasoch proti Michalovciam a Hobe patrila k naším najlepším obrancom. Ku oceneniu jej gratulujeme. Na záver treba dodať, že nás môže tešiť splnenie vytýčených cieľov, no trochu mrzí dva krát stratená možnosť na prekročenie vlastného tieňa v zápasoch proti Trenčínu a Hobe. V prípade jednej výhry na viac by sme už odchádzali s medailami na krku, no šťastie nováčika tento krát neplatilo. Skúsenosť to však bola na nezaplatenie a aj vďaka nej môžeme skvalitniť našu prácu s hokejovou mládežou v Lučenci.“
Piataci_turnaj_v_TN
Mesto Lučenec a klub HC reprezentovali: Vrábeľ, Kurčík, Rákoš, Lalík, Fungáč, Dokoupil, Ukrop, Babic, Schwendeler, Knapec, Stančíková, Spišiak, Ďurík, Kanát, Plaucha, Sirotka, Badinka, Janíček.
Tréneri: Andrej Péter, Róbert Imrovič. Vedúci družstva: Jozef Lalík
 
Booking.com
firefox-and-ie
Optimalizované pre Mozilla Firefox

Vytvorené (c) HC Lučenec. Hostované T-net.