Úvod Sezóna 2013-2014 Turnaj tretiakov „Hľadáme mladé talenty“

Turnaj tretiakov „Hľadáme mladé talenty“

V nedeľu 15. decembra sa v Brezne za účasti družstiev z Trenčína, Košíc, Spišskej Novej Vsi, Detvy, Brezna a Lučenca uskutočnil premiérový turnaj v minihokeji hráčov tretích ročníkov ZŠ a ml. pod názvom „Hľadáme mladé talenty“.

Výsledky v skupine:
HC Lučenec – HK Brezno 4:11.
Góly Lučenec: Zöld 2, Ridzoň 2.
HC Lučenec – Dukla Trenčín 4:23.
Góly Lučenec: Ridzoň 3, Zöld.
Zápas o piate miesto: HC Lučenec – MHK Blesky Detva 8:6.
Góly Lučenec: Zöld 5, Ridzoň, Harániy, Sloboda po.

Konečné poradie turnaja: 1. Dukla Trenčín 2. HC Košice 3. HK Spišská Nová Ves 4. HK Brezno 5. HC Lučenec 6. MHK Detva.

Tréner Andrej Péter: „Prvý zápas s domácim Breznom bol pre niektorých hráčov prvým súťažným zápasom v živote. Chlapci sa však snažili a nesklamali. Druhý súper z Trenčína vzbudzoval rešpekt nielen menom, ale aj hrou na ľade. Nás môže tešiť to, že keď nastúpili naši tretiaci proti rovesníkom z Dukly, tak im boli viac než vyrovnanou partiou. Mladší hráči ešte museli zaplatiť daň za neskúsenosť. V poslednom zápase o piate miesto sa chalani vypli ku kolektívnemu výkonu a i keď to v závere vyzeralo na drámu, tak stihli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Z turnaja sa tak odchádzalo po záverečnom víťazstve v dobrej nálade. Celkovo nám turnaj ukázal naše slabé i silné stránky. Medzi slabé patrí určite hráčska základňa, ktorú s Trenčianskou či Košickou ešte nemôžeme porovnávať. Pozitívom je ale smerovanie práce s každým jednotlivcom. Dôkazom toho sú aj dve prvenstvá v rámci súťaži zručností. Ferko Ridzoň sa stal najrýchlejším korčuliarom, Žigi Zöld najpresnejším a Heňo Šulek druhým najtvrdším strelcom turnaja. Chlapcom gratulujeme a rovnako celému tímu patrí vďaka za bojovný a kolektívny výkon.“
Tretiaci_po_zapase_s_Detvou
Mesto Lučenec a klub HC reprezentovali: Ridzoň, Zöld, Šulek, Mrva, Kukla, Burdilák, Kaliňák, Kalman, Baliak, Varga, Harániy, Paulíni, Filipiak, Haferník, Sloboda, Gálik, Števák, Bódi.

Tréneri: Andrej Péter, Róbert Imrovič. Vedúci družstva: František Ridzoň, Róbert Bódi.