Úvod Sezóna 2013-2014 SDP 4. ročník - Turnaj Brezno

SDP 4. ročník - Turnaj Brezno

Hokejisti 4. ročníka na turnaji štvrtákov zbierali skúsenosti

V sobotu 16. novembra sa na zimnom štadióne v Brezne uskutočnil turnaj v minihokeji pre hokejistov štvrtého ročníka ZŠ. Turnaja sa zúčastnili okrem nášho a domáceho družstva aj družstvá Banskej Bystrice, Zvolena, Popradu a Spišskej Novej Vsi. Družstvá boli rozdelené do dvoch trojčlenných skupín a podľa vzájomných zápasov v rámci skupiny zabojovali o umiestnenie s družstvom s rovnakým tabuľkovým postavením v druhej skupine.
Skupina A: HKM Brezno, HC 05 Banská Bystrica, HK Spišská Nová Ves
Skupina B: HC Lučenec, HKM Zvolen, HK Poprad

Výsledky Lučenca v skupine: HC Lučenec –HKM Zvolen 0:13, HC Lučenec – HK Poprad 2:12
Zápas o 5. miesto: HC Lučenec – HC 05 Banská Bystrica 6:5 po nájazdoch.

Končené poradie turnaja: 1. HK Spišská Nová Ves, 2. HK Poprad, 3. HKM Zvolen, 4. HKM Brezno, 5.HC Lučenec, 6. HC 05 Banská Bystrica.

Mesto Lučenec a klub HC Lučenec reprezentovali: Števák, Láska, Ridzoň, Zöld, Ďurík, Badinka, Matuška, Plaucha, Sirotka, Janíček, Šulek, Kováč, Švec, Nociar, Kukla, Kaliňák, Vrabec, Mrva, Burdilák.

Komentár trénera: Na kvalitne obsadený turnaj sme cestovali s cieľom predviesť snaživý výkon a nabrať skúsenosti, nakoľko pre niektorých hráčov to boli prvé zápasy. V prvom proti Zvolenu sme do polovice zápasu držali stav 0:2 a všetko bolo otvorené, no po ďalších inkasovaných góloch sa prejavila naša neskúsenosť a zápas sme končili v odovzdanom dojme. Druhý súper a zároveň favorit turnaja z Popradu bol pre našich hráčov veľkým sústom, no snaživým výkonom počas celého zápasu sme urobili dobrý dojem a nabrali sebavedomie. To sme zužitkovali v zápase o piate miesto proti Banskej Bystrici. Počas celého zápasu sme mali hru na svojej strane, no nepodarilo sa nám využiť šance. To sa mohlo vypomstiť, keď sa Bystrici podarilo v závere dvoma gólmi vyrovnať. Nás to nezlomilo a aj počas nájazdov sme všetci verili, že zápas vyhráme čo sa aj podarilo. Z turnaja sme si okrem cenných skúseností odnášali aj víťazstvo na záver, čo chlapcov veľmi povzbudilo a cesta domov bola o to veselšia. V troch zápasoch proti trom silným súperom sme ukázali tri rozdielne herné prejavy a čo je dôležité mali vzostupný charakter. Na ďalšom turnaji, tento krát doma v sobotu 23. novembra by sme chceli tento vzostup potvrdiť. Príďte povzbudiť naších hokejistrov!

Tréner: Mgr. Andrej Péter, Róbert Imrovič.